KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14855303
nr 1485 5303
Curt Agge
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Utloppet i Sitosjauar". Signerad. Olja på duk, 90x100 cm, yttermått inklusive ram: 93x103 cm
Curt Agge, född i Njurunda 1929, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 20:41:28
28/8 21:52:33